HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Pátek 29.4.2024
 

ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality ATUR ČR
Aktuality členů ATUR ČR
Kalendář akcí ATUR ČR
VYHLEDÁVACÍ CENTRUM
Rejstřík ČR
Databanka akcí
ČESKÁ REPUBLIKA
Základní informace o ČR
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Osobnosti a rodáci
Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
Památky UNESCO
Památkové rezervace
Památkové zóny
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady, zámky a tvrze
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
LÁZEŇSTVÍ
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Lyžařské oblasti
Vinařská turistika
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
KONGRESOVÁ TURISTIKA
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Blíží se XIV. ročník festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“

Letní měsíce jsou zde a s nimi i XIV. ročník mezinárodního festivalu „Hudební léto v kostele sv. Bartoloměje“ v Heřmanově Městci. Má ambici nabídnout posluchačům hudební mozaiku napříč staletími i hudebními styly. Současně si zahajovacím a závěrečným koncertem připomeneme oslavy 100. výročí vzniku Československa. Zcela unikátní stopou potom v letošním ročníku bude koncert HEJ ROMALE. Festivalovým „bonbónkem“ slibuje být externí koncert, který bude poprvé v historii festivalu uspořádán v amfiteátru zámeckého parku. Výběrem interpretů chceme ukázat, že krásná hudba a její provedení obohacuje generace posluchačů bez ohledu na národnost, kulturu či tradice.
Zahajovacím koncertem nazvaným „Pocta předkům“ chceme připomenout všechny ty, kteří se před sto lety zasloužili o vznik samostatného Československého státu. Symfonický orchestr Konzervatoře Pardubice společně se spojenými pěveckými sbory Konzervatoře Pardubice, VUS, a Vlastislavem Heřmanův Městec uvedou mimo jiné Requiem d moll francouzského skladatele Gabriela Faurého. Toto dílo autor dokončil přesně na počátku 20. století, v roce 1900, tedy na prahu století, které přineslo i vznik našeho státu. Druhý koncert je součástí unikátního projektu České filharmonie a paní Idy Kelarové. V programu „HEJ ROMALE!“ vystoupí hudebníci České filharmonie, romské děti z Chrudimska a Vysokomýtska pod vedením paní Idy Kelarová a členové sboru Čhavorenge. Skoro 100 účinkujících slibuje emotivní zážitek. Koncert bude vyvrcholením celoroční práce s romskými dětmi z vyloučených lokalit Chrudimska a Vysokomýtska. Tyto děti během roku poznávaly sebe, svou identitu a tradice, ze kterých vycházejí, a zároveň společně vytvářely něco krásného a silného. Netradičním koncertem chceme přiblížit i poněkud odlišnou hudební kulturu a současně poděkovat za aktivity České filharmonie právě v Pardubickém kraji. První červencový koncert nás vrátí ke klasické hudbě. Za barokní varhany v kostele sv. Bartoloměje usedne přední současný český varhaník Pavel Svoboda a tóny varhan spojí s trubkou Marka Zvolánka v programu „Pocta Maurici Andrému“. Na neděli 24. července je potom zařazen největší projekt čtrnácti ročníku festivalu. V rámci externího koncertu, který jsme umístili do přírodního amfiteátru zámeckého parku, zazní dvouapůlhodinový projekt „Vandrovali hudci“ v podání Jiřího Pavlici a Hradišťanu & Vlasty Redla s kapelou. Spojení těchto dvou předních uměleckých těles několik let vyprodávalo sály a oslovilo tisíce lidí jedinečným spojením folku, bigbítu a lidové hudby. Byla to jedna z prvních vlaštovek hudby, které se později začalo říkat "world music". A letos zazní i v podmanivé přírodě zámeckého parku. V rámci Hudebního léta vystoupí opakovaně také vynikající studenti z řady států celého světa. Koncert účastníků Mezinárodních smyčcových kurzů v Litomyšli připadne na neděli 5. srpna. Finále a tečku za XIV. ročníkem potom učiní vokální a instrumentální soubor staré duchovní hudby Collegium 419 společně s Barokním orchestrem pražské konzervatoře s uměleckým vedoucím Lukášem Vendlem. Slavnostním programem „Hudba westminsterské katedrály - korunovační anthemy“ uzavřeme festivalovou mozaiku barokní hudbou k oslavě blížícího se výročí 100 let od vzniku Československa.
Důležitou informací je připomenutí, že koncerty jsou přístupné za doporučené vstupné (150,- Kč) na místě s výjimkou koncertu Hradišťanu a Vlasty Redla. Zde je třeba zakoupit vstupenku (i pro případ „mokré“ varianty v sokolovně). Předprodej běží na Ticketportal. Těšíme se na společnou oslavu krásné hudby prezentovanou špičkovými interprety pro vnímavé a pozorné publikum.
DALŠÍ INFORMACE: MAS Železnohorský region
Zveřejněno 07.05.2018 v 13:13 hodin
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Praha
Okolí Prahy
Jižní Čechy
Šumava
Plzeňsko
Západočeské lázně
Severozápadní Čechy
Český sever
Český ráj
Východní Čechy
Vysočina
Jižní Morava
Střední Morava
Severní Morava a Slezsko
Krkonoše