HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Středa 11.9.2025
 

ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality ATUR ČR
Aktuality členů ATUR ČR
Kalendář akcí ATUR ČR
VYHLEDÁVACÍ CENTRUM
Rejstřík ČR
Databanka akcí
ČESKÁ REPUBLIKA
Základní informace o ČR
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Osobnosti a rodáci
Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
Památky UNESCO
Památkové rezervace
Památkové zóny
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady, zámky a tvrze
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
LÁZEŇSTVÍ
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Lyžařské oblasti
Vinařská turistika
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
KONGRESOVÁ TURISTIKA
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

V Sedlnicích vystavují hendikepovaní spoluobčané.

Napsali o nás v novinách
Dětmi a jejich rodiči byl zcela zaplněný sál Kulturního a informačního centra Sněženka v Sedlnicích, kde se v pátek odpoledne konala vernisáž třetího ročníku výstavy Bez bariér. Smyslem akce je podle vedoucí centra Lenky Šimurdové napomoci zapojit hendikepované do života společnosti. Na výstavě už byly třetí rok k vidění výtvarné práce hendikepovaných dětí. "Letos k pracím dětí z Dětského centra v Novém Jičíně přibyly výtvory žáků Zvláštní školy z Frenštátu pod Radhoštěm, Školy života ze Žiliny u Nového Jičína a chovanek Ústavu pro ženy s mentálním postižením v Nové Horce" vysvětlila Šimurdová.

Novinkou letošního ročníku bylo vyhodnocení sběrové soutěže plastových uzávěrů, která byla vyhlášena loni.
"V místním zpravodaji jsme v průběhu roku několikrát zveřejnili výzvu ke sběru a jsem ráda, že se občané Sedlnic zapojili," svěřila se Šimurdová. Celkově bylo nasbíráno 470 kg plastových víček, což novojičínskému dětskému centru vyneslo 1 175 korun. Další novinkou byla držba výtvarných děl. Nabídnuto bylo osm obrazů, které ústavům kde vznikly, vynesly dohromady 3 150 korun. Výstava v sále Sněženky má pokračovat až do Vánoc, a protože jsou vystavená díla prodejná, je ještě v možné touto formou přispět.

Podvečer ve Sněžence provázel bohatý kulturní program. V jeho rámci návštěvníkům zazpívaly děti ze Sedlnické mateřské školy, zatančili žáci první a třetí třídy místní základní školy nebo i ženy s novohoreckého ústavu. Zajimavou adaptaci klasického tématu vodníka předvedli žáci osmé třídy sedlnické školy. Vyvrcholením však bylo vystoupení Michala Nesvadby z Kouzelné školky, které si nejvíce užily děti.
Kulturní a informační centrum SNĚŽENKA Sedlnice
Článek z novin

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 07.12.2005 v 13:27 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Praha
Okolí Prahy
Jižní Čechy
Šumava
Plzeňsko
Západočeské lázně
Severozápadní Čechy
Český sever
Český ráj
Východní Čechy
Vysočina
Jižní Morava
Střední Morava
Severní Morava a Slezsko
Krkonoše