HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Sobota 14.6.2025
 

ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality ATUR ČR
Aktuality členů ATUR ČR
Kalendář akcí ATUR ČR
VYHLEDÁVACÍ CENTRUM
Rejstřík ČR
Databanka akcí
ČESKÁ REPUBLIKA
Základní informace o ČR
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Osobnosti a rodáci
Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
Památky UNESCO
Památkové rezervace
Památkové zóny
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady, zámky a tvrze
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Aktivní dovolená
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
LÁZEŇSTVÍ
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Lyžařské oblasti
Vinařská turistika
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
KONGRESOVÁ TURISTIKA
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
Království perníku

Dětský koutek v Zámeckém parku v Karviné [ Zámecký park ]

Dětský koutek se nalézá v lázeňském parku Boženy Němcové.
Zábavní areál pro děti, který je stylizován jako slovanské hradiště, je zasazen v levé části parku Boženy Němcové. Motiv slovanského hradiště nebyl vybrán náhodou. Právě jedno z nejlépe zachovalých hradisek ve Slezsku se nachází v místě archeologického naleziště v sousední obci Chotěbuz. Plánuje se zde vybudování archeoparku, jehož část zasahuje i na území Karviné.
Dětský koutek sestává z oblíbených dětských atrakcí vzájemně mezi sebou propojených lávkami, mostky a kládami. Jsou zde zavěšeny i různé amulety, které měly chránit před zlem. Součástí atrakcí jsou například houpačky, horolezecká stěna, prolézačky, skluzavky, lana, sítě, žebříky, zavěšené mosty apod. Dominantními prvky v síti dřevěných atrakcí jsou symboly pohanských bohů a základních přírodních živlů. Perun byl uctíván jako nejvyšší bůh - bůh bouřky, hromu a blesku. Svantovín byl zpodobňován se čtyřmi tvářemi jako bůh vševidoucí. Nejvíce uctívaným byl však bůh Radegast - bůh války, zároveň však dle jiných pramenů bůh hojnosti, který byl zpodobňován s rohem v ruce. Živly zde ztvárňují plastiky ohně, vody symbolizující darkovské léčivé prameny, vzduchu symbolizující orla a plastiky Dne a noci.

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.karvina-info.cz

Typ záznamu: Zámecký park
AKTUALIZACE: Michal SLÁDEK (www.oblasti.cz) org. 114, 31.10.2005 v 08:17 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Praha
Okolí Prahy
Jižní Čechy
Šumava
Plzeňsko
Západočeské lázně
Severozápadní Čechy
Český sever
Český ráj
Východní Čechy
Vysočina
Jižní Morava
Střední Morava
Severní Morava a Slezsko
Krkonoše