HRADY A ZÁMKY HISTORICKÁ MISTA CÍRKEVNÍ PAMÁTKY PAMÁTKY UNESCO HOME PAGE HOME PAGE 15 KRKONOŠE 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 10 VÝCHODNÍ ČECHY 09 ČESKÝ RÁJ 08 ČESKÝ SEVER 07 SEVEROZÁPADNÍ ČECHY 06 ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ 05 PLZEŇSKO 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY 01 PRAHA 02 OKOLÍ PRAHY PO RUSSKI POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY KONGRESOVÁ TURISTIKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ PŘÍRODA LÁZNĚ 14 SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO 13 STŘEDNÍ MORAVA 12 JIŽNÍ MORAVA 11 VYSOČINA 04 ŠUMAVA 03 JIŽNÍ ČECHY
Středa 20.03.2019
 

ATUR ČR
Podmínky členství ATUR ČR
Aktuality ATUR ČR
Aktuality členů ATUR ČR
Kalendář akcí ATUR ČR
VYHLEDÁVACÍ CENTRUM
Rejstřík ČR
Databanka akcí
ČESKÁ REPUBLIKA
Základní informace o ČR
Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
Osobnosti a rodáci
Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
Biosférická rezervace UNESCO
Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
Památky UNESCO
Památkové rezervace
Památkové zóny
Památky a architektura
Církevní památky
Hrady, zámky a tvrze
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
FOLKLOR A TRADICE
Etnografický region
Etnografický subregion
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
LÁZEŇSTVÍ
Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Lyžařské oblasti
Vinařská turistika
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
KONGRESOVÁ TURISTIKA
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality

Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská akciová společnost

bankovní spojení: KB a.s.
číslo účtu: 5603-361/0100

Bohemia Sekt
Dnes najdeme ve Starém Plzenci, možná na stejném místě jako před stovkami let, vinné sklepy patřící společnosti Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská a.s. Desetimetrová hloubka, rozloha 3.800 čtverečních metrů, konstantní teplota - to jsou ideální podmínky pro zrání vína. Právě zde se spojuje vinařská tradice se špičkovou technologií světové úrovně.

Zkušenosti, které zde před více než padesáti lety předával známý vinařský odborník Louis Girardot z kraje Champagne ve Francii, našly ve Starém Plzenci pozorné posluchače a tvůrčí pokračovatele.Vinařské uskupení Bohemia Sekt, jehož součástí jsou společnosti Víno Mikulov a Révovin Velké Bílovice, Českomoravské vinné sklepy Sedlec u Mikulova a Bzenecká vinohradnická společnost je nejvýznamnějším a největším producentem vín v České republice s objemem produkce přes 23 milionů lahví vín a tržbami cca 1,6 miliardy korun.

Ocenění a medaile z mezinárodních veletrhů a výstav svědčí o vysoké kvalitě a chuťové výjimečnosti těchto vín. Šumivá vína Bohemia Sekt byla zařazena do nápojových lístků gastronomických zařízení Pražského hradu a jsou s úspěchem podávána při významných akcích pořádaných Kanceláří prezidenta republiky a diplomatickými službami. Jsou exportovány do čtrnácti zemí světa, kde si získávají příznivce a obdivovatele.Kolekce téměř šedesáti produktů akciové společnosti Bohemia Sekt je popravdě bohatá. Najdeme v ní vedle šumivých vín také svěží, přírodní vína oceňovaná odborníky i laiky sestavovaná z těch nejkvalitnějších odrůd, lehké alkoholické nápoje Avanti a v neposlední řadě také oblíbená dezertní vína. Pro nejnáročnější příznivce vín je kolekce doplněna o nabídku výjimečných archivních vín z jihomoravských vinařských oblastí. Na sklonku roku 1998 byl v Obecním domě v Praze slavnostně pokřtěn Bohemia Sekt 2000, lahodné šumivé víno stvořené pro nové tisíciletí.

Jedním z důležitých předpokladů vysoké kvality všech výrobků jsou vína z jihu Moravy. Výběr vín patří zkušeným sklepmistrům. Tito "umělci sektů a vín" používají při své práci cit vypěstovaný mnohaletou praxí, tradiční metody a zkušenosti předávané z generace na generaci, spojené se špičkovou technologií. Jejich práce má jediný cíl: nabídnout všem příznivcům vína kvalitní a lahodné nápoje umocňující jedinečnost okamžiku, když se sklenička dotkne úst.

Počátkem roku 2001 uskupení Bohemia Sekt představilo na tiskové konferenci dlouhodobou strategii uskupení zaměřenou na upevňování a posilování pozice uskupení, profilování akciové společnosti Bohemia Sekt ve Starém Plzenci jako renomovaného výrobce šumivých vín a akciové společnosti Víno Mikulov jako nejvýznamnějšího výrobce révových tichých vín v České republice.

V průběhu roku 2001 byla v rámci vlastního rozvoje uskupení úspěšně dokončena koncentrace výroby do dvou výrobních center - do Starého Plzence, které se nyní specializuje pouze na výrobu šumivých vín a do Mikulova, kam byla přesunuta produkce tichých vín. Do rozšíření a modernizace kapacit ve Starém Plzenci bylo investováno více než 100 miliónů korun.

Velkou radost přinesly společnosti Bohemia Sekt výsledky letošního ročníku soutěže Grand Prix Vinex 2002, kdy ovládla kategorii sektů a se svými produkty obsadila tři nejvyšší příčky. Vítězem mezi sekty se stal Bohemia Sekt Prestige demi sec, po němž následovalo šumivé víno Venuše brut ze společnosti Víno Mikulov a třetí místo získal opět sekt ze Starého Plzence Chateau Radyně brut.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Bohemia Sekt, Českomoravská vinařská akciová spole
Starý Plzenec
332 02 Starý Plzenec
Česká republika (CZ)
tel: (+420) 377 197 111
(+420) 602 394 364
fax: (+420) 377 965 048, 377 966 647

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.bohSEKT.cz

AKTUALIZACE: Ladislav Hollý (archívní záznam) 2, 03.05.2004 v 21:04 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Praha
Okolí Prahy
Jižní Čechy
Šumava
Plzeňsko
Západočeské lázně
Severozápadní Čechy
Český sever
Český ráj
Východní Čechy
Vysočina
Jižní Morava
Střední Morava
Severní Morava a Slezsko
Krkonoše